The Secret Agent

De Roma - zittend
€ 5,00
> Koop tickets
  1. Hiervoor kan je helaas geen tickets kopen met cultuurcheques voor jongeren.
Tijdschema
19:15 deuren open
20:00 start vertoning
22:40 einde vertoning

The Secret Agent

Brazilië, 1977. Marcelo, een technologie-expert van begin 40, is op de vlucht. Hij arriveert in Recife tijdens de carnavalsweek in de hoop zich te herenigen met zijn zoon, maar de stad is verre van het geweldloze toevluchtsoord dat hij zoekt. Terwijl er een golf van politiek geweld en paniek door het land trekt, begint Marcelo's verleden zich langzaam op te dringen en beseft hij dat er een onvermijdelijke afrekening zal volgen. 

REGIE: KLEBER MENDOÇA FILHO; GENRE: POLITIEKE THRILLER; MET: MARIA FERNANDA CÂNDIDO, WAGNER MOURA, GABRIEL LEONE; 2025; BRAZILIË; 2U40; PORTUGEES GESPR. NL. FR. ONDERTIT.

PRIJZEN

The Secret Agent is in de prijzen gevallen bij de Golden Globes. De Braziliaanse film won de prijs voor Beste Buitenlandse film en Beste Acteur. In Cannes gingen ze aan de haal met de Prijs voor Beste Acteur (Wagner Moura), Beste Regisseur (Kleber Mendoça Filho) én de Fipresci prijs in de Internationale Competitie. 

Wagner Moura werd op het Chicago International Film Festival bekroond met de Silver Hugo voor Beste Acteur. Regisseur Kleber Mendoça Filho won in Hamburg de Arthouse Cinema Award en de Focus Award. Op de Film Independent Spirit Awards, en op het Jerusalem Film Festival wonnen ze de prijs voor Beste Internationale Film. De International Spotlight Award op het Middelburg Film Festival ging naar … The Secret Agent.

PERS

“Een virtuoze misdaadthriller die op de valreep tot de allerbeste films van 2025 behoort. Een uiterst genietbare, op alle zintuigen mikkende film, doordrongen van koortsdromerige Braziliaanse folklore.” (HUMO)

“Cinema die bruist, bijt en borrelt, alsof je zelf door het Brazilië van 1977 wordt gesleurd, bedwelmd door zon, angst en verbeelding als verzet.” (KNACK FOCUS)

“The Secret Agent is een broeierige, haast sensuele krachttoer die bravoure laat zien zonder dat het iets snoeverigs krijgt. De film laat zich niet misverstaan: zo verstikkend kan een dictatuur zijn.” (DE STANDAARD)

“Moura zet een magnetische vertolking neer. Zonder grote woorden of theatrale gebaren. Een Oscarnominatie kan hij nauwelijks mislopen.” (VRT NEWS)